• 99/11/21 - 14:52
  • تعداد بازدید : 23
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه

بیماری انفلوانزای فوق حاد پرندگان به کردستان رسید

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: نتایج آزمایشگاهی نمونه برداری از یک قطعه لک‌لک تلف شده در تالاب زریبار مریوان در آزمایشگاه تخصصی اداره کل دامپزشکی کردستان، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مثبت اعلام شد.

مجتبی ورمقانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی کشف لاشه ۲ قطعه لک‌لک که به دلایل نامعلوم در تالاب زریبار مریوان تلف شده و لاشه یکی از آنها باقیمانده بود، آزمایش و نمونه برداری لازم انجام و نتیجه آن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اعلام شد.
 
وی با بیان اینکه رصد و پایش واحدهای مرغداری صنعتی و بومی واقع در حاشیه این تالاب و روستاهای اطراف در دستور کار قرار دارد، از مرغداران شهرستان مریوان خواست تا هرگونه تلفات را به موقع اطلاع دهند.
 
وی افزود: هم اکنون در شعاع یک، سه و پنج تا ۱۰ کیلومتری دریاچه زریبار رصد و پایش آغاز شده است، افزود: مردم از مخفی کردن، تلفات مرغ و طیور  و مصرف گوشت پرنگان شکاری به شدت خودداری کنند.
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان تاکید کرد: با این تلفاتی که در دریاچه زریابر مشاهده شده، زنگ خطر جدی ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان به صدا درآمده است ولی تا این لحظه هیچ مورد مثبتی در سطح واحدهای مرغداری بومی و صنعتی نداشته‌ایم.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271514
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال کردستان

admin ادمین پورتال کردستان