چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی کردستان در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای استان عنوان کرد:

آغاز عملیات واکسیناسیون رایگان علیه بیماری تب برفکی در کردستان

مدیر کل دامپزشکی کردستان در مصاحبه با واحد خبر صدا و سیمای مرکز کردستان گفت عملیات واکسیناسیون کاملاً رایگان علیه بیماری تب برفکی در سراسر استان از امروز 22 شهریور 99 آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، مدیر کل دامپزشکی کردستان در مصاحبه با واحد خبر صدا و سیمای مرکز کردستان گفت عملیات واکسیناسیون کاملاً رایگان علیه بیماری تب برفکی در سراسر استان از امروز 22 شهریور 99 آغاز شد.

دکتر مجتبی ورمقانی مدیر کل دامپزشکی استان کردستان ضمن بیان اینکه بیماری تب برفکی یک بیماری واگیر دامی بوده که بروز آن موجب وارد آمدن خسارات شدیدی به صنعت دامداری می شود افزود اداره کل دامپزشکی استان کردستان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری از روز 22 شهریور سال جاری به مدت 20 روز کاری در سراسر استان و با تشکیل 30 اکیپ عملیاتی اقدام به مایه کوبی دام های سنگین می نماید.

وی ادامه داد پیش بینی ما در این مرحله از عملیات، مایه کوبی 70-60 هزار راس گاو و گوساله عمدتا در 800 روستای دورافتاده و مرزی می باشد.

دکتر ورمقانی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان استانی که اعتبارات لازم را برای خرید واکسن مورد نیاز قرار داده اند اضافه کرد با توجه به تحریم های ظالمانه و کمبود اعتبارات، همکاری و مساعدت بسیار خوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موجب گردید تا برای خرید واکسن مورد نیاز این مرحله بالغ بر 15 میلیارد ریال هزینه گردد و لذا استان کردستان، تنها استانی می باشد که واکسیناسیون تب برفکی را بصورت کاملا رایگان پوشش می دهد.

مدیر کل دامپزشکی استان کردستان در پایان از دامداران و روستائیان عزیز درخواست نمود که با اکیپ های اعزامی در امر واکسیناسیون تب برفکی همکاری لازم را بعمل آورند. 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٥٥١٢/
  • ١٣:٣٦ - 1399/06/22/
  • تعداد بازدید: 22

خروج