چاپ
ارسال به دوست

بعلت حضور معاون سلامت در کشتارگاه بصورت تلفنی انجام شد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان در برنامه زنده تلویزیونی ژین و ئوین مرکز کردستان شرکت نمود

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان در ساعت 11 و 45 دقیقه روز 20 مرداد 98 با حضور تلفنی در برنامه زنده تلویزیونی ژین و ئوین مرکز کردستان گفت اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی کردستان به مدت 2 روز آماده ارائه خدمت به مردم عزیز استان می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کردستان در ساعت 11 و 45 دقیقه روز 20 مرداد 98 با حضور تلفنی در برنامه زنده تلویزیونی ژین و ئوین مرکز کردستان گفت اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی کردستان به مدت 2 روز آماده ارائه خدمت به مردم عزیز استان می باشند.

دکتر ناصر مخدوم معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کردستان افزود اکیپ های بهداشتی دامپزشکی در محل هایی که توسط شهرداری برای خرید دام زنده در نظر گرفته شده است مستقر می باشند و امر نظارت بر دام های زنده و معاینه دام ها در هنگام مراجعه شهروندان و به درخواست آنها را انجام خواهند داد.

مخدوم اظهار داشت 39 اکیپ سیار در سطح شهرستان های استان در حال گشت زنی می باشند که به محض مراجعه شهروندان به ایشان ارائه خدمت رایگان خواهند نمود.

وی ادامه داد تمامی کشتارگاه های دام امروز و فردا دائر می باشد و هم استانی هایعزیز که تمایل به کشتار دام در کشتارگاه را دارند به این اماکن مراجعه نموده تا ضمن حفظ سلامت خود از معاینه دام قبل از کشتار، ذبح شرعی با حضور ناظر شرعی و بازرسی لاشه دام و حمل لاشه با استفاده از خودرو سردخانه دار به منزل که بطور رایگان عرضه خدمت می شود، بهره ببرند.

در پایان دکتر مخدوم گفت از آنجائیکه ذبح دام در کشتارگاه به جهت صرفه جویی در زمان و حفظ سلامت خانواده و پیشگیری از برخی بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله بیماری خطرناک و کُشنده تب خونریزی دهنده کریمه کنگو نافع می باشد لذا توصیه می گردد که هم استانی های عزیز دامهای خود را در کشتارگاه ها ذبح نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٣٣٨/
  • ١٣:٥٩ - 1398/05/20/
  • تعداد بازدید: 157

خروج