چاپ
ارسال به دوست

دامپزشکی استان کردستان برای خدمت رسانی به مردم در ایام عید قربان در آمادگی کامل می باشد

روز چهارشنبه 17 مرداد 98 مدیر کل دامپزشکی کرستان خطاب به مردم شریف کردستان گفت در روز عید قربان برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های احتمالی بهتر است ذبح دام در کشتارگاه‌های استان یا زیر نظر اکیپ‌های سیار انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، روز چهارشنبه 17 مرداد 98 مدیر کل دامپزشکی کرستان خطاب به مردم شریف کردستان گفت در روز عید قربان برای جلوگیری از انتقال بیماری‌های احتمالی بهتر است ذبح دام در کشتارگاه‌های استان یا زیر نظر اکیپ‌های سیار انجام دهند.

دکتر مجتبی ورمقانی مدیرکل دامپزشکی کردستان افزود پیشاپیش فرا رسیدن عید قربان را به شهروندان عزیز کردستانی تبریک و شاد باش عرض نموده و اعلام می نماید احتمال انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در صورت کشتار دام در فضای غیر از کشتارگاه وجود دارد به همین دلیل توصیه اکید سازمان دامپزشکی بر ذبح دام در اماکن مجاز می باشد.

ورمقانی ادامه داد جگر دام می‌تواند کانون بسیاری از بیماری‌ها باشد بنابراین به همشهریان عزیز توصیه می شود از خوردن جگر در صورت امکان خودداری کنند و گوشت ذبح شده را ۴۸ ساعت در دمای ۴ درجه سانتیگراد نگه داشته و سپس مصرف کنند.

وی با بیان اینکه اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی بر ذبح شرعی و بهداشتی دام در روز عید قربان در استان نظارت می‌کنند، اضافه کرد ۳۹ اکیپ سیار، ۲۷ اکیپ ثابت نیروهای دامپزشکی بر ذبح دام های قربانی در روز عید قربان نظارت می‌کنند.

مدیر کل دامپزشکی استان اظهار داشت در این طرح ۹ ناظر ذبح شرعی در ۶ کشتارگاه حضور دارند و همچنین ۳۴ دکتر دامپزشک، ۴۷ بازرس بهداشتی گوشت در دو روز 20 و 21 مرداد ماه 98  در اجرای این طرح فعالیت دارند.

وی گفت به منظور حفظ سلامت مردم، ارتقای بهداشت عمومی و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام به ویژه بیماری های خطرناک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و تب مالت برنامه ریزی و مکاتبات لازم انجام شده تا نظارت بر ذبح دام‌های نذری به بهترین شکل انجام شود.

  • کد خبر: ٢٤٢٣٣١/
  • ١٣:٠٩ - 1398/05/20/
  • تعداد بازدید: 32

خروج