چاپ
ارسال به دوست

با تلاش وصف ناپذیر و شبانه روزی نیروهای بخش دولتی انجام شد

پایان موفقیت آمیز عملیات مایه کوبی تب برفکی دامی فاز اول در کردستان

روز شنبه 19 مرداد 98 مدیر کل دامپزشکی استان کردستان از پایان موفقیت آمیز عملیات مایه کوبی تب برفکی دامی فاز اول در سال جاری که بطور عمده از توان نیروهای بخش دولتی بهره گرفته شد و بعنوان یک رکورد محسوب می شود خبر داد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، روز شنبه 19 مرداد 98 مدیر کل دامپزشکی استان کردستان از پایان موفقیت آمیز عملیات مایه کوبی تب برفکی دامی فاز اول در سال جاری که بطور عمده از توان نیروهای بخش دولتی بهره گرفته شد و بعنوان یک رکورد محسوب می شود خبر داد.

دکتر مجتبی ورمقانی مدیر کل دامپزشکی استان کردستان افزود این عملیات از تاریخ 1 تیر 98 تا 17 مرداد 98 و در مدت 45 روز کاری و با انجام یک میلیون و 180 هزار راس دام سبک در سطح 1764 نوبت مراجعه و 80 هزار و 102 راس دام سنگین در سطح 1177 نوبت مراجعه بصورت کاملاً رایگان با اولویت واحدهای دامداری صنعتی، نیمه صنعتی، مناطق مرزی و مناطق پر تراکم دامی اقدام گردیده است.

دکتر ورمقانی اظهار داشت طی این عملیات اکیپ های مایه کوب اعزامی با بیش از 3000 نوبت مراجعه، موفق به انجام واکسیناسیون فراگیر در 1350 روستای استان گردیدند.

وی ادامه داد با توجه به محدودیت زمانی، اکیپ های عملیاتی شبکه های دامپزشکی و ستادی در تلاشی مضاعف و کم سابقه بصورت شبانه روزی به واحدهای اپیدمیولوژیک مراجعه نموده تا موفق به ثبت رکورد این عملیات به نام نیروهای بخش دولتی گردید.

گفتنی است واکسن های مصرفی در دام های سنگین در این فاز بها دار بوده و با استفاده از اعتبارات داخلی این اداره کل خریداری و بصورت کاملاً رایگان برای این فاز از عملیات مصرف شده است و از دامداران بابت مایه کوبی تب برفکی هیچگونه وجهی اخذ نشده است.

دکتر ورمقانی از مسئولین استانی و دامداران برای همکاری و تعامل سازنده در انجام موفق این فاز تقدیر و تشکر کرد.

  • کد خبر: ٢٤٢٢٢٣/
  • ١٣:٢٠ - 1398/05/19/
  • تعداد بازدید: 69

خروج