چاپ
ارسال به دوست

کشف و ضبط 55 هزار قطعه جوجه یکروزه بدون هویت در سقز

در روز سه شنبه 3 اردیبهشت 98 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سقز گفت دو محموله جوجه یک روزه بدون گواهی حمل بهداشتی در شهرستان سقز کشف و ضبط گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، در روز سه شنبه 3 اردیبهشت 98  رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سقز گفت دو محموله جوجه یک روزه بدون گواهی حمل بهداشتی در شهرستان سقز کشف و ضبط گردید.

دکتر بابائیان رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سقز افزود در پی گزارش رئیس پلیس آگاهی فا . شهرستان سقز  دو محموله  35 هزار و 20 هزار قطعه ای جوجه یکروزه فاقد مجوز حمل بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی به ترتیب در روز های اول و دوم اردیبهشت ماه 98 مشاهده شده بود که بلافاصله اکیپ پایش و مراقبت بیماری های طیور دامپزشکی شهرستان به محل اعزام که با توجه به نامشخص بودن مبداء و مقصد و همراه نداشتن گواهی سلامت، هر دو محموله ضبط و پس از اخذ دستور مقام قضایی و در حضور نمایندگان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز  سقز به شیوه بهداشتی معدوم سازی شد .

بابائیان ادامه داد محموله های فاقد گواهی بهداشتی - قرنطینه ای حمل علاوه برانتشار بیماری های واگیر دار دام و طیور، سلامت و امنیت غذایی جامعه را نیز تهدید کرده که برخورد قانونی با این موارد در دستور کار نیروهای دامپزشکی قرار دارد.

  • کد خبر: ١٢٨٧٣٥/
  • ١٢:٣٩ - 1398/02/03/
  • تعداد بازدید: 231

خروج