چاپ
ارسال به دوست

ضرب و شتم مامور نظارت بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی کامیاران

به نقل از شبکه دامپزشکی شهرستان کامیاران، روز چهارشنبه 28 آذر 97 کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی این شهرستان در زمان بازدید از مراکز عرضه، توسط یک عرضه کننده متخلف مرغ منجمد مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، به نقل از شبکه دامپزشکی شهرستان کامیاران، روز چهارشنبه 28 آذر 97 کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی این شهرستان در زمان بازدید از مراکز عرضه، توسط یک عرضه کننده متخلف مرغ منجمد مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

مهندس عباس گلی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کامیاران گفت اکیپ بازرسی و نظارت بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان کامیاران در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز نگهداری و عرضه فرآورده های خام دام و طیور در روزهای پایانی آذر ماه به مناسبت شب یلدا، یک اکیپ از کارشناسان بهداشت عمومی این شبکه جهت نظارت بر مراکز یاد شده به شهر موچش از توابع شهرستان کامیاران مراجعه نمودند و فروشنده ای را مشاهده نمودند که مغایر با ضوابط بهداشتی در پیاده رو خیابان اقدام به عرضه مرغ منجمد دیفراست شده مینماید.

گلی افزود بازرسان با توجه به تذکرات قبلی و جلوگیری از انجام اقداماتی که سلامت شهروندان را تهدید میکند مانع انجام فعالیت فرد متخلف شده و اقدام به ضبط محموله غیر بهداشتی کردند که فروشنده به یکی از کارشناسان حمله نموده، وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و قبل از حضور مامورین نیروی انتظامی با محموله از محل متواری می شود.

گلی ادامه داد در این حادثه کارشناس بهداشت عمومی این شبکه بعد از صورتجلسه مامورین نیروی انتظامی و ارجاع پرونده به دادگاه شهر موچش با حکم قضایی جهت تشخیص آسیب وارده به ناحیه سر و صورت و بررسی شدت ضربات و احتمال پارگی پرده گوش به پزشکی قانونی معرفی گردید. در غروب همان روز با همکاری بخشداری و نیروی انتظامی شهر موچش باقیمانده محموله به وزن 206 کیلوگرم کشف و ضبط و با دستور مقام قضایی محموله فوق معدوم گردید.

مهندس گلی به شهروندان عزیز توصیه نمود به دليل عدم اطمينان از سلامت فرآورده های خام دامی و خطر شيوع بيماري هاي مشترك بین انسان و دام از خرید از فروشندگان دوره گرد خودداری نموده، تنها از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی خرید نمایند.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٣٧٨٠/
  • ١٤:٠٥ - 1397/10/01/
  • تعداد بازدید: 366

خروج