چاپ
ارسال به دوست

پایان عملیات مایه کوبی علیه بیماری لمپی اسکین در سروآباد

به نقل از شبکه دامپزشکی شهرستان سروآباد عملیات مایه کوبی جمعیت دام سنگین شهرستان سروآباد علیه بیماری لمپی اسکین در تاریخ 21 آذر ماه 97 پایان یافت.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، به نقل از شبکه دامپزشکی شهرستان سروآباد عملیات مایه کوبی  جمعیت دام سنگین شهرستان سروآباد علیه بیماری لمپی اسکین در تاریخ 21 آذر ماه 97 پایان یافت.

 حسین پروائی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سروآباد گفت در این عملیات با تلاش های شبانه روزی پرسنل بخش دولتی شبکه دامپزشکی شهرستان با مراجعه به تمام واحد های روستایی و دامداری ها بیش از 3749 راس گاو و گوساله علیه بیماری لمپی اسکین بصورت کاملاً رایگان و با بهره گیری از واکسن های با کیفیت ساخت داخل مایه کوبی گردید.

پروایی افزود نظر به اهمیت بیماری لمپی اسکین که نوعی بیماری نو پدید ویروسی بسیار عفونی در جمعیت دام سنگین می باشد و ضررهای اقتصادی بالایی به دامداران نظیر کاهش تولید شیر، سقط جنین، ناباروری و کاهش کیفیت پوست  و هزینه درمان بالا را تحمیل می کند، لذا سازمان دامپزشکی کشور برای پیشگیری از این بیماری، مایه کوبی دام های حساس را در اولویت قرار داده است که بر اساس همین سیاست، با انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب توسط این شبکه در سال های اخیر، هیچ گونه مواردی از بیماری یاد شده در شهرستان مشاهده نگردیده است.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٣٤٢٠/
  • ٠٩:٢٦ - 1397/09/24/
  • تعداد بازدید: 250

خروج