• 99/11/26 - 15:15
  • تعداد بازدید : 15
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

واکسیناسیون رایگان ۷۰۰ هزار راس دام علیه تب برفکی با گذشت دو هفته از شروع طرح

مجتبی ورمقانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح ایمن سازی دام های سبک و سنگین استان در نواحی روستایی علیه بیماری تب برفکی از ۱۲ بهمن با مشارکت ۴۰ اکیپ عملیاتی از بخش دولتی و غیر دولتی با بکارگیری ۱۰۰ نفر دامپزشک آغاز شده است.

وی افزود: امسال اعتبار ویژه مایه‌کوبی رایگان تب برفکی در این استان ۴۵ میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش دارد.
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان با بیان اینکه کردستان تنها استانی بوده که این طرح در آن کاملا رایگان است اضافه کرد: این عملیات به صورت رایگان و با پوشش نقاط محروم و دور افتاده روستایی، کانون و شعاع کانون‌های سال های گذشته، نقاط پرخطر و پر جمعیت دامی در ۲۵ روز کاری انجام می‌شود.
 
ورمقانی افزود: تعهد مایه‌کوبی دام سنگین در استان ۵۱ هزار و ۵۰۰ راس است که تاکنون ۶۱درصد آن یعنی ۳۱ هزار و ۳۷۷ راس تحت پوشش این طرح قرار گرفته است، افزود: تعهد دام سبک هم  یک میلیون و ۱۶۵ هزار راس است که ۵۵ درصد شامل ۶۳۴ هزار و ۹۵۹ راس تاکنون انجام گرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۵ میلیارد ریال برای اجرای این طرح در استان هزینه شد، گفت: با توجه به اینکه برای اجرای این طرح هزینه بسیار زیادی شده، از دامداران و روستاییان استان درخواست می‌شود همکاری لازم را با گروه‌های دامپزشکی داشته باشند.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271628
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال کردستان

admin ادمین پورتال کردستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید