• 1400/07/04 - 17:12
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری جلسه ثبت آمار توزیع در سامانه خدمات دارویی با مدیران و مسئولین فنی شرکت های پخش دارو و واکسن دامی در دامپزشکی کردستان

رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی کردستان گفت در روز 3 مهر 1400 جلسه ای در خصوص ثبت آمار و اطلاعات شرکت های دارویی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی کردستان گفت در روز 3 مهر 1400 جلسه ای در خصوص ثبت آمار و اطلاعات شرکت های دارویی در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.
دکتر گلاله قادرمزی رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان کردستان افزود در این جلسه که با حضور  مسئولین فنی و مدیران شرکت های پخش استانی دارو و واکسن برگزار شد، مکاتبه اخیر دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور در خصوص ثبت آمار و اطلاعات در سامانه خدمات دارویی که شرکت های دارویی برای دریافت و توزیع هر نوع دارو و واکسن را ملزم به ثبت در سامانه مذبور می نماید به حاضرین اعلام و تبیین شد.
وی ادامه داد تطبیق فاکتورهای خرید و فروش با تعداد و شماره بچ های ثبت شده در سامانه دارویی و GIS ، لزوم اعلام و اطلاع رسانی در خصوص هر گونه تغییر و جابجایی محل انبار دارو، واکسن و مواد ضدعفونی و ... به شبکه های دامپزشکی و اداره کل، دریافت و ارسال هر نوع دارو و واکسن منوط به دارا بودن مجوز واردات و یا ساخت از سازمان دامپزشکی، الزامی بودن گواهی بهداشتی قرنطینه ای حمل برای دریافت و ارسال دارو و واکسن و ... از مواردی می باشد که به شرکت های پخش دارو و واکسن استانی برای رعایت آنها یادآوری گردید.
گفتنی است مدیران و مسئولین فنی شرکت های پخش استانی، عدم ثبت توزیع دارو و واکسن در سامانه خدمات دارویی توسط تعدادی از شرکتهای پخش سراسری و نیز مشکلات مربوط به کار با سامانه خدمات دارویی را مطرح نمودند و مقرر شد اداره کل دامپزشکی استان  تخلفات شرکتهای پخش سراسری در این خصوص و مشکلات مطروحه مربوط به کار با سامانه خدمات دارویی را به دفتر دارو ودرمان سازمان دامپزشکی کشورمنعکس نماید.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277224
کلمات کلیدی
محمد طاهری

محمد طاهری

تصاویر

لینک کوتاه